elin energy
ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ

Υπάλληλος Υποστήριξης Πωλήσεων Ηλεκτρικής Ενέργειας & Φυσικού Αερίου

Αθήνα, Αττική

Η ΕΛΙΝΟΙΛ Α.Ε., γνωστότερη με την εμπορική ονομασία ελίν, αναζητά Υπάλληλο Υποστήριξης Ηλεκτρικής Ενέργειας & Φυσικού Αερίου με έδρα την Αθήνα.

Κύριες αρμοδιότητες θέσης:

  • Εξυπηρέτηση πελατών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.
  • Διαχείριση εισερχόμενων τηλεφωνημάτων για θέματα συμβάσεων, πληρωμών, χρεώσεων, λογαριασμών κλπ.
  • Διαχείριση πληρωμών πελατών.
  • Διαχείριση αιτημάτων και παραπόνων.
  • Λειτουργία μηχανογραφικού συστήματος, επεξεργασία δεδομένων και εξαγωγή ποσοτικών και οικονομικών στοιχείων.

Προσόντα & ικανότητες:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Επιθυμητό πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων).
  • Προϋπηρεσία σε τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών.
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας τόσο με εσωτερικούς, όσο και με εξωτερικούς πελάτες της εταιρείας.
  • Οργανωτικότητα & ομαδικότητα.
  • Πελατοκεντρική αντίληψη.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη χρήση MS Office.

Προσφέρεται: Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών καθώς κι ένα άριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον.